Genel

Sitemizden vereceğiniz siparişleri kredi kartınızı kullanarak ödeyebilirsiniz.
Deriden.com.tr, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar vardır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin işaretidir. Ayrıca; sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir,güvenliğinizi riske atmadan sitemizde özgürce alışveriş yapabilirsiniz.
Sitemizden sadece online olarak sipariş verilebilmektedir. Telefon ya da e-posta yoluyla sipariş vermek mümkün değildir.
Sitemizde satılan ürünlerin tamamı orijinal üründür.
Üyelik iptali müşterilerimizin talepleri doğrultusunda onay alınarak tarafımızdan yapılmakta olup daha sonra aktif edilememektedir.
3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına"Verified by Visa", MasterCard için olanına ise "SecureCode" adı verilir.
Deriden.com.tr ye üye olmanız size pek çok avantaj sağlar. Mesela, ilgi alanınıza giren ürünlerdeki kampanya, indirim vb fırsatlardan herkesten önce haberdar olursunuz. Sitemizin sunduğu ayrıcalıkları, yenilikleri hemen duyarsınız. Üstelik, deriden.com.tr'nin müşterileri arasında yer almak size her zaman çok puan kazandırır!
Kargo firmalarıyla yaptığımız anlaşmaya göre kargo şubesinden teslimatımız bulunmamaktadır. Ürünlerin teslimatı belirlediğiniz teslimat adreslerine yapılır. Sipariş oluşturma aşamasında kargo şubesi teslimatı bilgisi verdiyseniz siparişiniz size gönderilemeyecektir.
Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra, kargo firmasının teslimat zamanı teslimat bölgenize göre değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgiyi Kargo firmanızdan alabilirsiniz.
Sitemizden verdiğiniz siparişlerinizin teslimat adresini müşteri hizmetlerine e-posta göndererek ya da çağrı merkezimizi arayarak değiştirebilirsiniz. Teslimat adresi değişiklikleri sadece yurt içi adresleri arasında yapılabilmektedir. Siparişinizde bulunan bazı ürünler kargoya daha önce verildiyse, kalan ürünlerin başka bir adrese gönderilmesi talebinizi ancak kargo çıkışı yapıldıktan sonra alabiliriz. Kalan ürünleriniz için göndereceğimiz SMS ve e-posta bilgisi size ulaştıktan sonra talebinizi bize e-posta ya da telefonla iletebilirsiniz.
Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişleri iadelerinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ). Bu işlem taksit sayısı kadar ay süresince devam eder. Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksidi hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye + taksit tutarı kadar meblağ yatırılır. Bu tutarları ödeme yapacağınız aya ait kredi kartı ekstrenizde + Bakiye olarak görebilirsiniz.
Siparişlerinizde tek bir teslimat adresi kaydı alınabilmekte olup aynı siparişte bulunan farklı ürünler farklı teslimat adreslerine teslim edilememektedir.
Siparişiniz tarafımızdan kargo firmasına teslim edildikten sonra size e-posta yoluyla kargo takip bilgileriniz iletilir. Bu bilgilendirme size ulaşmadı ise Sipariş Takibi sayfanızdan kargo bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
Siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızda iken ürün paketini kontrol ediniz. Kargonuzun eksik ya da yanlış gelmesi durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Ürünü, bu tutanak ile birlikte geri gönderebilirsiniz.
Sipariş iptali sadece ürünleriniz tedarik sürecinde iken yapılabilmektedir. Kargoda bulunan ürününüz için iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Tüketici Koruma Kanununa dayanarak internet satışlarını düzenleyen Mesafeli Sözleşmelere dair yönetmelikte yer alan "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden 14 günü içeriyor.
Ürünü iade edeceğinizi ve iade nedeninizi bize e-posta yoluyla bildirdiğiniz takdirde ürünün iade alınıp alınamayacağının belirleneceği süreç başlatılıyor. Eğer üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa, ürün hatasından kaynaklanan bir durum varsa ya da ürün beğenilmemişse, satış tutarını ve iade için harcadığınız kargo bedeli tarafınıza alışveriş yaptığınız kredi kartına geri ödüyoruz. Siparişleriniz birden fazla ürün içeriyorsa, iade edilmek istenen ürün siparişiniz içerisindeki ürünlerden biri ise iade işlemi kusurlu ürün bedeli kadar yapılmaktadır.
Siparişleriniz için kargo teslimatı tercihinde bulunduysanız teslimat saati belirleyememekteyiz. Teslimatlar kargo firmasının çalışma saatleri içinde size teslim edilecektir.
Siparişiniz kargoya verildiğinde teslimat adresiniz hiçbir değişiklik yapılmadan otomatik olarak kargo firmasının sistemine aktarılır ve gönderi işlemi bu doğrultuda devam eder. Teslimat şubeleri, kargo firması tarafından adresinize bağlı bulunan şubeye çıkarılır. Dolayısıyla ürünün teslimat için hangi şubeye verileceği Deriden'e bağlı bir seçim değildir.
Kargonuz eğer yanlış adrese ya da şubeye gönderilmişse, bize e-posta yoluyla bilgi verdiğiniz takdirde kargo firması tarafımızca bilgilendirilir ve yönlendirme işlemleri en kısa sürede yapılır.
Kargo firmalarının teslimat süreleri teslimat bölgelerine göre değişkenlik gösterebilir. Mobil Bölge olarak tanımlanan teslimat yerlerine kargo firması haftada bir ya da birkaç kez teslimat yapmaktadır.
Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye'nin her bölgesine teslimat yapmaktadır. Ancak bazı özel bölgeler için teslimat günü ya da şekli değişkenlik gösterebilir.
Ürünlerin tahmini kargoya verilme süreleri değişkenlik göstermektedir. Bu bilgiye ürün sayfalarından ya da "Sipariş Takip" sayfanızdaki detaylar kısmından ulaşabilirsiniz.
Birlikte çalıştığımız kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.www.deriden.com.tr ‘den aldığınız size uygun olmayan, beğenmediğiniz veya hatalı ürün gönderimlerinde ürünü teslim aldığınız günü takip eden 14 gün içinde ürün iade talebiniz doğrultusunda ücretsiz olarak aşağıdaki adrese UPS Kargo ile gönderebilirsiniz. 


Online alışverişinize ait ürününüz iade depomuza ulaştığında ürün kontrolü yapılarak 14 günlük yasal iade süreci içinde ürün bedel iade işleminiz gerçekleştirilecektir.İADE PROSÜDÜRÜ : Faturanızın Altında Bulunan İade Prosüdürünü takip ederek İlgili İade Kodu ile UPS Kargoyu Çağırarak Faturada Yazan İade Adresine Gönderim Sağlayabilirsiniz


İade ürün gönderimi aşamasında ürünlerin kutularını poşete veya ekstra bir kutuya koymadan direk bantlama yapmayınız,


Tarafımıza iade edeceğiniz ürünlerin kutuları zarar görmesi durumunda iadeleriniz onaylanamamaktadır,


Ups Kargo yetkilisi yanında Kargo poşeti bulundurmak zorundadır, Kargo yetkilisinden aldığınız bu poşetlere kargonuzu koyarak gönderim yapılması gerekmektedir konu hakkında gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkürler